WYCIECZKA KLASY I i II DO GRANICY

Dnia 3 października uczniowie klasy I i II wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Granicy k/Kampinosu.

Najpierw zostaliśmy zaproszeni do króliczego zakątka, gdzie spotkaliśmy się z hodowcą królików rasowych i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat opieki nad nimi, żywienia i pielęgnacji. Następnie dzieci mogły samodzielnie wykonać podstawowe zabiegi pielęgnacyjne i nakarmić króliki. Spotkanie to, dało dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami.

Następnie przeszliśmy do Domu Pracy Twórczej zlokalizowanego w samym sercu Puszczy Kampinoskiej, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach decoupage. Jest to technika zdobienia przedmiotów z drewna, szkła, metalu czy porcelany wzorami wyciętymi lub wyrwanymi        z papierowych serwetek. Dzieci ozdabiały drewniane sówki. Najpierw malowały figurkę sowy farbą akrylową, a następnie wybierały wzór z serwetki, który im się najbardziej podobał i naklejały go specjalnym klejem do decoupage`u na figurkę. Powstały prawdziwe dzieła sztuki, które dzieci zabrały ze sobą do domu, jako pamiątkę z pobytu w Granicy.

Po warsztatach wybraliśmy się na spacer po lesie, który wzbogacił uczniów o nowe wiadomości. Mieli oni okazję bezpośredniego poznania przyrody poprzez spacer po ścieżce dydaktycznej oraz zwiedzili zagrody skansenowe z przykładami budownictwa puszczańskiego. Mieli także możliwość podziwiania terenu z wieży obserwacyjnej.

Uczniowie wrócili do domów z przepięknymi sowami, bogatsi w wiedzę o środowisku przyrodniczym. Miło było spędzić czas na łonie natury, delektując się złotą polską jesienią,  w miejscu tak pięknym jak Puszcza Kampinoska.

Bardzo dziękujemy Panu Zenonowi Reszce, Burmistrzowi Błonia, za bezpłatne udostępnienie nam autobusu oraz Panu Robertowi, jednemu z rodziców, który podjął się załatwienia tej sprawy.

Wychowawczyni klasy II

Małgorzata Jankowska