W dniach 28 września- 2 października 34 uczniów naszej oraz 10 uczniów szkoły w Bieniewicach wzięło udział w obozie EuroWeek w Różance na Ziemii Kłodzkiej. Program EuroWeek – Szkoła Liderów jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie spędzić czas doskonaląc umiejętności językowe (zajęcia były prowadzone w języku angielskim), a także umiejętności przewodzenia, autoprezentacji i pracy zespołowej. Nasi uczniowie poznali woluntariuszy z Kolumbii, Meksyku, Kosowa i wielu innych odległych krajów. Zajęcia były prowadzone w formie warsztatów, gier symulacyjnych i ćwiczeń praktycznych. Dodatkowymi atrakcjami naszej wycieczki było zwiedzanie Wrocławia, odwiedzenie Panoramy Racławickiej i wrocławskiego Afrykarium, ognisko oraz Dzień Pizzy. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni i mam nadzieję, że w przyszłym roku nasza szkoła również weźmie udział w tym przedsięwzięciu.

Joanna Świerczyńska – Jancik