Wycieczka klasy pierwszej

Dnia 05.10.2019r. klasa pierwsza wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Sakowską oraz opiekunami panią Anną Sakowską i rodzicem jednego z uczniów panem Mierzejek pojechała na wycieczkę do Warszawy na Stadion Narodowy na Wielkie Święto Programowania. Impreza zorganizowana została w ramach CodeWeek 2019 przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz NASK. Podczas zabawy dzieci miały do przejścia 12 stref warsztatowych, na których wszyscy mogli zdobyć specjalne naklejki. Każda strefa miała inne zadanie do wykonania, ale każde związane było z programowaniem. Były m.in.: roboty sterowane za pomocą aplikacji w tablecie, interaktywne dywany, rozgrywka piłki nożnej, sterowanie robotem zbudowanym z klocków lego, układanie tras ze specjalnych klocków, sterowanie dźwigiem, zabawa z okularami trójwymiarowymi, układanie tangramów połączonych z aplikacją w tablecie, lekcja pokazowa z robotem IRO który rozmawiał z dziećmi, zadawał im pytania oraz odpowiadał na nie. Dzieci, które przeszły przynajmniej pięć stref zdobyły nagrody. Nikt z wycieczki nie wrócił z pustą ręką. Dzieciom tak bardzo się podobało, że powiedziały, że za rok tez jadą na Wielkie Święto programowania. Wycieczka była udana, a dodatkowym atrakcją był przejazd pociągiem.

Ela Sakowska