4 października – Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

w tym roku obchodzony również w naszej szkole.

Przygotowania trwały cały tydzień. Uczniowie pod kierunkiem pani G. Kubala – Mazur wykonali tematyczne plakaty, które rozwiesiliśmy w całej szkole. Każdego dnia obowiązywało inne hasło dnia np. 7*8 oraz odzew: 56. W dzień Święta szóstka dwuosobowych patroli złożonych z ucznia klasy ósmej i ucznia klasy młodszej w czasie przerw sprawdzała znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów, nauczycieli, personelu i rodziców. Osoby, które prawidłowo odpowiedziały na pięć pytań z zakresu tabliczki mnożenia w czasie trzech minut otrzymały tytuł eksperta tabliczki mnożenia. Również rodzice i nauczyciele mieli atrakcyjny test on line w zakresie znajomości tabliczki mnożenia. Trzeba było udzielić dziesięciu prawidłowych odpowiedzi w maksymalnym czasie 60 sekund. Były osoby, które zadanie wykonały w czasie 20 sekund.

Organizacją Święta zajęły się panie: Beata Gumińska, Anna Sakowska, Zofia Kosicka i Małgorzata Jankowska.

Anna Sakowska