Święto Pieczonego Ziemniaka

12 października 2019 r, w sobotę, 45 harcerzy i zuchów ze Szkoły im. ks. Jana Twardowskiego w Bożej Woli pod opieką hm Anny Sakowskiej. pwd Elżbiety Sakowskiej, p. Agnieszki Góralczyk, p. Piotra Kamińskiego, pwd Adriana Iwaniuk oraz rodziców uczestniczyło w Święcie Pieczonego Ziemniaka połączonego z Harcerską Olimpiadą Uśmiechu i Humoru.

Na miejsce Święta – do Płochocina, siedziby naszego Hufca pojechaliśmy w dwóch grupach: rowerami i pociągiem.

Zebrane zuchy i harcerzy z całego hufca powitał orszak królewski króla Pyrka z Królestwa Ziemniaczanego. W orszaku znalazła się też królowa Pyrczanka, dworki, wirusy i badyle ziemniaczane, a nawet ochroniarze królewscy. Żeby wejść do królestwa, trzeba było dotniętym magicznym berłem króla. Wszyscy przeszli tę trudną próbę. Potem uczestniczyliśmy w zabawach na punktach: w pląsach, chodzeniu na ziemnych nartach, zabawach z chustą, rzucaniu do celu.W międzyczasie starsi harcerze rozpalili cztery ogniska i wrzucili ziemniaki do żaru.

Zabawy trwały ok. 1 godziny.

W tym czasie upiekły się ziemniaki. Każdy był już głodny, więc z wielką ochotą je pałaszowaliśmy. W tym roku oprócz ziemniaków piekliśmy też kiełbaski i chlebek. Dodatkową atrakcja była wata cukrowa. Wszystkim uczta bardzo smakowała.

Anna Sakowska