Rodzinnie w Teatrze Muzycznym

W miniony piątek 11 stycznia uczniowie klasy III gimnazjum wraz z rodzicami i wychowawczynią wybrali się na wycieczkę do Teatru Muzycznego w Łodzi na spektakl pt.: Nędznicy.

Tematyka przedstawienia poważna, ale my lubimy mierzyć się z wyzwaniami.

Widowisko sceniczne przygotowane z ogromnym rozmachem przykuło naszą uwagę od pierwszej sceny.

Blisko 50 aktorów śpiewających swoje kwestie na scenie i efekty wizualne dopełniające scenografię sprawiły, że pierwszy akt trwający 1 godzinę i 40 minut skończył się niepostrzeżenie. Drugi – nieco krótszy wzbogacony o wybuchy dział armatnich niemal poderwał nas na równe nogi i przypomniał, że w teatrze nie ma rzeczy niemożliwych, a widownia musi być przygotowana dosłownie na wszystko.

Cudowne głosy solistów i dźwięki muzyki granej przez orkiestrę jeszcze długo rozbrzmiewały w naszych wspomnieniach i powracały w rozmowach podczas podróży powrotnej. Zadziwił nas udział najmłodszych aktorów, którzy z ogromnym zapałem wcielili się w swoje role. To zainspirowało nas do działania i już niedługo sami przedstawimy własną wersję Małego Księcia dla starszych uczniów naszej szkoły. Młodszych zaś zaprosimy na spotkanie z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi.

Aneta Krasińska