Dzień 16 stycznia 2019 roku wpisał się w pamięć niejednemu uczniowi z klasy 3, 4a, 4b i kilkorgu uczniom z klasy 6a. Wszyscy nauczyciele i opiekunowie z Panią Dyrektor na czele byli pod ogromny wrażeniem. Dlaczego? Otóż tego dnia uczestniczyliśmy w wyjątkowej wycieczce, w wyjątkowym miejscu. Mieliśmy zaszczyt obejrzeć widowisko w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Otrębusach. Spektakl oparto na dramacie Lucjana Rydla – „Betlejem Polskie”, w którym wzięło udział co najmniej 100 wykonawców: aktorów, solistów śpiewaków, artystów baletu, chóru i orkiestry.

Rydlowskie „Betlejem Polskie” dzieje się jednocześnie w trzech planach czasowych – w polskiej współczesności, w naszej rodzimej historii i w czasach biblijnych.

Twórcy spektaklu nawiązali do setnej rocznicy odzyskania Niepodległości w 2018 roku, Powstania Warszawskiego 1944 roku oraz do dramatycznych wydarzeń Grudnia 1970 roku.

Po obejrzeniu tak spektakularnego widowiska, pełni podziwu dla ludzkich talentów, nie tylko aktorskich, teatralnych, tanecznych, wokalnych, muzycznych – jak również pełni podziwu dla choreografii, strojów, scenografii – wróciliśmy szczęśliwi, urzeczeni pięknem do domu.