CHÓR SZKOLNY

Z okazji 100-ej rocznicy Odzyskania Niepodległości w listopadzie 2018r. chór szkolny wystąpił z koncertami pieśni patriotycznych.

Pierwszy występ chór miał w Baranowie podczas Fetting Festiwal 3 listopada 2018r. Zaprezentowaliśmy wówczas 3 pieśni.

11 listopada 2018r. zespół wyjechał do Warszawy, gdzie w kościele pw św. Jakuba na Tarchominie, wystąpił z recitalem 14 pieśni patriotycznych. Koncert bardzo podobał się publiczności, o czym świadczyły owacje na stojąco na zakończenie występu. Chórzyści po śpiewie zostali ugoszczeni przez Księdza Proboszcza Andrzeja Kowalskiego, słodkim poczęstunkiem i ciepłą herbatą.

22 listopada 2018r. chór odwiedził dzieci i młodzież niepełnosprawną w dwóch Szkołach Specjalnych na ul. Elektoralnej w Warszawie. Zespół wystąpił tam w trzech odsłonach: pierwsza dla dzieci młodszych (30min), druga dla młodzieży (40min) Szkoły Specjalnej im. E. Kennedy Shriver oraz trzecia dla dzieci i młodzieży Szkoły Spacjalnej im. I. Sendler (30min). Występ we wszystkich odsłonach tego dnia dał w sumie 100 minut śpiewu na 100-lecie Niepodległej. Były to szczególne koncerty z wyjątkowym przesłaniem: sprawni – niepełnosprawnym. Gromkie brawa, emocje
i śpiew widzów podczas występu chóru, gratulacje Pań Dyrektorek, dały dowód, że koncert był wyjątkowym wydarzeniem dla uczniów oraz nauczycieli tych szkół. Chórzyści na zakończenie otrzymali pamiątkowe upominki oraz zaproszenie na kolejny koncert.