Nasi harcerze niosą pomoc

            Pamiętacie zapewne ubiegłoroczną harcerską akcję charytatywną „Sianko na Boże Narodzenie”. Harcerze z VII DH im. Kamyka przygotowali paczuszki z siankiem. Wielu z Was zakupiło je przed świętami, by położyć tradycyjnie pod obrus na stole wigilijnym.

            Za zebrane pieniążki harcerze postanowili zakupić wyprawkę do schroniska dla zwierząt. Każdy chciał uczestniczyć w tym przedsięwzięciu, więc przeprowadzono losowanie. Część zajęła się zakupami, kolejna grupa – wyjazdem do schroniska.

            Zakupom towarzyszyła niezwykła energia, ekscytacja i … nie lada dylemat. Tak wiele chciałoby się kupić, a możliwości są ograniczone. Wreszcie po wizycie w 4 sklepach w Błoniu udało się mądrze rozdysponować posiadaną kwotę i wrócić z darami. Jak powiedziała jedna z dziewczynek – niełatwo jest zarządzać wspólnymi pieniędzmi.

            Kolejnym etapem super misji był wyjazd do schroniska. Pojechaliśmy do schroniska „Azorek” w Kożuszkach Parcel. Na miejscu przywitało nas 120 psów i 2 koty oraz bardzo miły i oddany pan pracownik. Opowiedział o tym miejscu i serdecznie podziękował za przywiezioną karmę, miski oraz zabawki. Przekazał nam, że najbardziej potrzebują karmy dla zwierząt. Powinna być oryginalnie zapakowana.

            Na koniec pobytu dziewczęta postanowiły, że będą wolontariuszkami i w ten sposób pomogą pieskom w schronisku. Zachęcamy do odwiedzania strony: http://www.azorek.it3.pl/

            W tym roku harcerze również przeprowadzą akcję „Sianko”- 11 grudnia podczas zebrania z rodzicami.

                                                                                            

Justyna Michta

                                                                                              opiekun VII DH im. Kamyka