Akcja „Talerz zdrowia:)” w szkole

W dniu wczorajszym czyli 1 marca odbyło się w naszej szkole spotkanie w ramach realizacji ogólnopolskiego programu profilaktycznego Trzymaj Formę. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 4, 5a, 5b i 6.

Prowadzącymi byli uczniowie klasy 3 gimnazjum: Olek Zołotockyj, Dominik Borko, Konrad Sucharski, Hubert Świątkowski, Maciej Gałek i Przemek Ołubek. Chłopcy przygotowali prezentację na temat zdrowego odżywiania, mówili także o szkodliwości posiłków typu „fast food”, przybliżyli rolę witamin ora składników mineralnych w naszej diecie. Szczególnie dużo uwagi prowadzący poświęcili aby nakłonić nas do spożywania śniadania. Omówili dokładnie jego rolę, jako najważniejszego posiłku dnia, który ma dostarczyć nam najważniejszych składników pokarmowych na cały dzień. Zapoznali też przybyłych na to spotkanie z Piramidą Żywieniową.

Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna, prowadzący przeprowadzili wśród uczniów konkurs w którym nagrodą był kubeczek zawierający ziarna granatu, główną nagrodą zaś była „ZDROWA – OWOCOWA TORBA”.

Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania mogli skosztować zdrowych przekąsek, prowadzący przygotowali owocowe szaszłyki.

Wszyscy świetnie się bawili, poszerzyli swoją wiedzę i zjedli zdrowe drugie śniadanie:)

Następne spotkania już wkrótce:)

Agata Mroczkowska

szkolny koordynator programu Trzymaj Formę