Wycieczka do Teatru Buffo

02 marca uczniowie gimnazjum wybrali się pod opieką p. Justyny Michty, p. Anety Krasińskiej i p. Beaty Gumińskiej na wycieczkę do Warszawy. Repertuar Studia Buffo często oferuje inscenizacje lektur szkolnych. Tym razem również obejrzeliśmy lekturę – komedię Moliera „Skąpiec”.

Molier to najwybitniejszy pisarz XVII-wiecznej Francji, a „Skąpiec” uchodzi za jego najsławniejszą sztukę. Autor w mistrzowski sposób zakreślił dynamiczną akcję i wykreował głównego bohatera, dla którego liczą się tylko pieniądze. Harpagon – tytułowy bohater- mimo wielu wad zyskał największy aplauz publiczności. Z pewnością była to zasługa wspaniałego aktora, który fenomenalnie odegrał swoją rolę. Młodzież wyrażała pochlebne opinie, a jak wiadomo, to najbardziej wymagająca publiczność.

Wyjazd dostarczył wiele wrażeń i pokazał, że teatr wcale nie musi nudzić.

Justyna Michta