Święto Pieczonego Ziemniaka

1 października 2016 r, w sobotę, 34 harcerzy i zuchów z Zespołu Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Bożej Woli pod opieką hm Anny Sakowskiej, p. Katarzyny Łażewskiej, pwd Elżbiety Sakowskie, p. Justyny Michta i J. Świerczyńskiej – Jancik oraz rodziców uczestniczyło w Święcie Pieczonego Ziemniaka, które od wielu lat jest harcerskim startem Hufca ZHP Błonie.

Na miejsce Święta – do Płochocina, siedziby naszego Hufca pojechaliśmy w dwóch grupach: rowerami i pociągiem.

W tym roku Święto zostało połączone z Harcerską Olimpiadą Uśmiechu i Humoru.

Zebrane biszkopty, zuchy i harcerzy z całego hufca powitał orszak królewski króla Pyrka z Królestwa Ziemniaczanego. W orszaku znalazła się też królowa Pyrczanka, dworki, wirusy i badyle ziemniaczane, a nawet ochroniarze królewscy. Żeby wejść do królestwa, trzeba było pocałować królową w pierścień oraz być dotkniętym czarodziejskim ziemniaczanym berłem. Wszyscy przeszli tę trudną próbę. Potem król ze świtą poprowadzili nas na trasę dziesięcioboju harcerskiego. Zadania na punktach były bardzo atrakcyjne, podobały się wszystkim bez wyjątku. W tym czasie starsi harcerze rozpalili ogniska i wrzucili ziemniaki do pięciu ognisk.

Zabawy trwały ok. 2 godzin. Każdy patrol został nagrodzony torbą cukierków i pamiątkowym dyplomem.

W tym czasie upiekły się ziemniaki. Każdy był już głodny, więc z wielką ochotą je pałaszowaliśmy. W tym roku oprócz ziemniaków piekliśmy też kiełbaski i chlebek. Wszystkim uczta bardzo smakowała.

Rok harcerski został rozpoczęty.