W środę, 15 czerwca, oddział przedszkolny z naszej szkoły wraz z opiekunami, panią Elą Sakowską i Kasią Łażewską, wybrał się na wycieczkę do Warszawy. W planie był spektakl w Teatrze Lalek Guliwer oraz Sala Zabaw KOLORADO.

„Zerówiaki” już o 8.00 rano, a nawet trochę wcześniej, zjawiły się w pełnej gotowości przed szkołą. Było to dla nich nie lada wyzwanie, ponieważ zwykle zajęcia rozpoczynają w południe.
W dobrych humorach oraz z pysznymi smakołykami w plecakach ruszyliśmy w naszą podróż.
W stolicy, jak zwykle o tej porze, zatrzymał nas mały korek, ale na czas dotarliśmy do teatru. Zajęliśmy miejsca, światło zgasło, a po trzech dzwonkach rozsunęła się kurtyna. Razem z bohaterami przedstawienia, lisicą i jej synkiem Kłaczkiem, kurą i psem Pikusiem, ruszyliśmy w „Podróż na czternaście łap”. Oj! Co tam się nie działo! Był romans, powódź, wyścigi na motorach, hulajnodze i rowerze. Pojawił się wątek zemsty, sporo było też o prawdziwej przyjaźni.

Po dwóch godzinkach, szybko wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w dalszą drogę. Na szczęście do Kolorado nie było tak daleko. A tam, jak to zwykle bywa w takich miejscach: tańce, hulanki i swawola 🙂 Zabawie nie było końca, ale w przerwie mogliśmy też coś niecoś przekąsić i złapać oddech.

Po świetnej zabawie ponownie ruszyliśmy naszym autokarem w podróż, tym razem już powrotną do szkoły. Dzieci zmęczone, ale z uśmiechami na ustach zjadały ostatnie okruszki swoich zapasów i dzieliły się wrażeniami. Taki wyjazd to jednak „mały pikuś” dla naszych maluchów. Jak tylko trochę się posiliły, pełnym głosem zaśpiewały wszystkie znane piosenki, łącznie z rymowankami po angielsku i hymnem państwowym. To chyba tak w ramach przygotowań na zakończenie roku.

Katarzyna Łażewska