WIELKIE OTWARCIE ZA NAMI

            W niedzielę 09 grudnia 2018 roku odbyło się oficjalne otwarcie Domu Kultury w Bramkach przy ulicy Długiej. Inicjatywa powstania tego budynku i pierwsze bardzo ważne przedsięwzięcia wyszły od Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Lokalnego „Wspólny Cel”, które od 2004 roku (czas powstania Stowarzyszenia) wyznaczało powstanie budynku użyteczności publicznej jako swój najważniejszy cel statutowy.

            Po kilkunastu latach starań doczekaliśmy się tego ważnego momentu, by wspólnie uczestniczyć w uroczystym otwarciu Domu Kultury. Otwarcie rozpoczął pan burmistrz Zenon Reszka. Cieszymy się bardzo, że wraz z panem burmistrzem i innymi ważnymi osobistościami w przecięciu wstęgi uczestniczył harcerz – nasz absolwent – Grzegorz Witan oraz reprezentująca uczniów naszej szkoły – Ola Gut. Wstęgę trzymali Rozalia Piotrowska i Jan Gąsiński. Po przemowie pana burmistrza odbył się występ słowno-muzyczny uczniów Szkoły Podstawowej w Bożej Woli.

W związku z uroczystymi obchodami 100-lecia niepodległości Polski wpisanymi w ogłoszony przez pana prezydenta Andrzeja Dudę Wieloletni Program „Niepodległa” pani Justyna Michta napisała scenariusz o charakterze patriotycznym. Wiersze i scenki rodzajowe przeplecione były piosenkami żołnierskimi. Publiczności nie trzeba było zachęcać, aby włączała się do śpiewu. Te melodie nadają rytm naszym sercom, tylko wystarczy potrącić odpowiednią strunę. Zebrani wstali do śpiewu „Roty” oraz „Pierwszej brygady”. Dzieci świetnie odnalazły się w swojej roli, znakomicie recytowały i grały na instrumentach. Kilkanaście osób zagrało na fletach „Serce w plecaku” i, choć ten utwór przewidziany był tylko w wersji instrumentalnej, to publiczność spontanicznie włączyła się ze śpiewem. Występ naprawdę wywołał poruszenie i wzruszenie, a niejeden uczeń po swojej prezentacji otrzymał gromkie brawa ( Rozalia Piotrowska, Dominik Bik, Ola Gut, Olek Rak, Antosia Wojtczuk, Dawid Przygoda, Damian Gąsiński). Trzeba przyznać, że cała grupa 38 uczniów naszej szkoły stanęła na wysokości zadania.

Pan Burmistrz podziękował dzieciom i młodzieży za piękne słowa i pieśni, przyznał, że wywarło to na nim ogromne wrażenie. Podobne słowa podziękowań i gratulacji otrzymaliśmy od radnych gminy Błonie i pozostałych gości, których było ponad 200. W tym: mieszkańcy Bramek, Bożej Woli, Bieniewa, Bronisławowa, Żab, Nowej Wsi, Dębówki, Błonia i innych miejscowości; radni, sołtysi, harcerze. Wydarzenie uwieczniał fotograf z Urzędu Gminy, obecne było też Radio Bogoria, które przeprowadziło kilka rozmów, m.in. z kilkorgiem uczniów.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy naprawdę włożyli wiele trudu, aby odnieść sukces. Dziękujemy też ich rodzicom za zaangażowanie, wsparcie i pomoc.

                                                                                                          Justyna Michta