DO HYMNU!

Szkoła w Bożej Woli włączyła się do Ogólnopolskiego Konkursu Szkół Podstawowych „Do Hymnu”. 25 września 2018 roku przyjechało do nas dwoje jurorów z Narodowego Centrum Kultury, by usłyszeć, ocenić i nagrać wykonanie hymnu państwowego i dwóch pieśni hymnicznych.

Prezentacja odbyła się na sali gimnastycznej o 8.00 i była dziełem 115 uczniów naszej placówki. Tak liczny chór był realizacją podstawowego warunku udziału w konkursie – uczestnictwa co najmniej 50% wszystkich uczniów. Byliśmy szkołą, która otwierała przesłuchania w tym konkursie.

Już od 7.30 byliśmy w szyku bojowym i ćwiczyliśmy przed tak ważnym występem. I stanęliśmy na wysokości zadania. Uczniowie wyglądali pięknie i dostojnie. Uroku dodały kotyliony uszyte przez Radę Rodziców. O dekorację zadbali państwo woźni, a o przygotowanie wokalne – panie Karina Juraga-Horosz i Justyna Michta. Pani Karina czyniła również honory dyrygenta. Śpiew musiał być wykonany a’capella.

Bardzo się cieszymy, iż mogliśmy wystąpić w pięknym, patriotycznym przedsięwzięciu. Każdy uczeń otrzyma dyplom pamiątkowy, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone pod koniec listopada.

Justyna Michta