Kolejne spotkanie z cyklu: „Poznajemy ciekawe zawody”.

            W dniu 16 marca odbyło się w naszej szkole kolejne już spotkanie uczniów, tym razem z klas 5 – 7 i oddziałów gimnazjalnych z żołnierzami z Jednostki Wojskowej z Bielic koło Sochaczewa.        

 37 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej – oddziałWojsk Obrony PrzeciwlotniczejSił Powietrznych RP stacjonujący w Bielicach koło Sochaczewa, podporządkowany jest dowódcy 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej OP; powstał 1 stycznia 2012.

Przybyli żołnierze przybliżyli uczniom swoją pracę; zaprezentowali dwa filmy. Pierwszy pokazywał pracę wszystkich rodzajów wojsk które bronią naszego państwa, na drugim filmie pokazane były zadania żołnierzy którzy biorą udział w ćwiczeniach na poligonie.

Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję do obejrzenia podręcznego wyposażenia każdego żołnierza m.inn; hełmy, maski przeciwgazowe, kamizelki, pasy, różne nakrycia głowy. Uczniowie oglądali również jedzenie które żołnierze zabierają ze sobą na poligon: suchary, konserwy, zupy w proszku.

Było też trochę historii; uczniowie mogli zobaczyć z jakim wyposażeniem żołnierze kampanii wrześniowej w roku 1939, bronili naszego kraju gdy armia niemiecka zaatakowała nasz kraj.

Uczniowie z uwagą i bardzo dużym zainteresowaniem uczestniczyli w tym wydarzeniu, był też czas na zadawanie pytań. Na koniec uczniowie gromkimi brawami podziękowali za spotkanie.

Opracowała pedagog Agata Mroczkowska