W minioną sobotę 3 lutego uczniowie klasy II gimnazjum wraz z wychowawczynią wzięli udział w obchodach Dnia Babci i Dziadka zorganizowanych w Bramkach przez nieformalną grupę Strefa Kobiet, prezentując przedstawienie pt.: “Opowieść wigilijna”. Uczniowie przybliżyli przybyłym gościom historię skąpca, który nie potrafił cieszyć się z tego, co osiągnął, wciąż oszczędzając i uprzykrzając życie swojemu pracownikowi oraz siostrzeńcowi. Dopiero wizyta trzech duchów uświadomiła mu, jak wiele stracił w życiu, skupiając się na pogoni za pieniędzmi. Zapomniał o tym co najważniejsze: o przyjaźni, tolerancji i otwartości wobec drugiego człowieka. Młodzi aktorzy doskonale zbudowali napięcie, dzięki czemu publiczność z ogromnym zaciekawieniem obejrzała przedstawienie i z zapartym tchem wysłuchała piosenki finałowej. Nikt nie ukrywał łez wzruszenia. Oklaskom nie było końca. Zarówno aktorzy, jak i reżyser odebrali gratulacje od publiczności. Później młodzież towarzyszyła zebranym gościom, żartując, tańcząc i śpiewając wraz z nimi. To było wyjątkowe popołudnie, które pokazało, że młodzież potrafi rozmawiać i bawić się z osobami starszymi.

Aneta Krasińska