Tegoroczna wycieczka, w której wzięli udział najstarsi uczniowie naszej szkoły, odbyła się w dniach 14 -17 maja.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy Wrocław. Słuchaliśmy opowieści przewodnika o historii miasta. Zobaczyliśmy Starówkę oraz odwiedziliśmy Hydropolis – muzeum wody. Wodę w postaci deszczu dokładnie poznaliśmy w czasie wędrówki po mieście.
Drugiego dnia, mimo deszczowej pogody, udaliśmy się w podróż do Pragi. Podziwialiśmy architekturę najstarszej części miasta. Weszliśmy też na most zakochanych.
Trzeciego dnia wyruszyliśmy trasą na Śnieżkę. Wysokie zaspy i zbyt „eleganckie” buty stały się przeszkodą nie do pokonania. Ostatecznie zadokowaliśmy w schronisku pod szczytem, podziwiając urokliwą panoramę gór.
Ostatniego dnia powróciliśmy do Czech, do Skalnego Miasta, w którym oprócz widoku zaskakująco usytuowanych kamiennych bloków mieliśmy okazję przepłynąć łodziami jezioro i wysłuchać ciekawej opowieści kapitana o historii tego miejsca.
Niestety zgodnie z powiedzeniem, że wszystko, co dobre musi się skończyć, zmęczeni, choć szczęśliwi wieczorem powróciliśmy do Bożej Woli.
Aneta Krasińska