POLICJA W SZKOLE

W dniu 15 listopada odbyło się spotkanie profilaktyczne uczniów gimnazjum pt. „Zagrożenia związane z zażywaniem środków psychoaktywnych w tym dopalaczy. Odpowiedzialność prawna nieletnich”. Spotkanie prowadził pan Sławomir Janowiec z powiatowej komendy policji w Grodzisku Mazowieckim. Uczniowie mieli okazję obejrzeć film, odbyć dyskusję oraz zadawać pytania.

22 listopada pan Sławomir Janowiec spotkał się z uczniami klas I-III. Uczniowie dowiedzieli się podczas tych zajęć jak ważne jest, aby być na drodze widocznym(rozmawiali o konieczności noszenia odblasków, szczególnie w okresie jesienno – zimowym ) oraz jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby nie stanowić zagrożenia dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jednak największą frajdę sprawiło dzieciom oglądanie policyjnego radiowozu, zabawa w „policjanta”, dotykanie kajdanek oraz rozmowa przy pomocy krótkofalówek. Spotkanie pt:” Bezpieczny powrót do domu-bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, miało dzieciom uzmysłowić, jak ważne jest odpowiedzialne i bezpieczne poruszanie się po drodze.

Dzień później tj. 23 listopada klasy IV-VI utrwalały wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się w Sieci. Spotkanie z policjantem pt: „ Bezpieczeństwo w Sieci”, miało uczulić uczniów na fakt, że nie tylko na drodze jest niebezpiecznie. Niebezpieczne bywają też łącza Internetowe, niektóre strony a także niektóre zachowania w Sieci. Chociaż uczniowie mają wiedzę na temat tego jak bezpiecznie korzystać z Internetu to wciąż trzeba ją porządkować i utrwalać, do czego i Państwa jako rodziców zachęcam.

Pedagog szkolny Agata Mroczkowska