Jedną z drużyn harcerskich działających na terenie szkoły w Bożej Woli jest VII DH im. Kamyka. Drużynę prowadzi drużynowa dh Justyna Michta.

Do drużyny im. Kamyka zapisało się 12 uczniów z klas: IVa i IVb.

Zbiórki odbywają się w środę w godz. 14.00-15.00 na górnym korytarzu. Wszyscy mają otwartą próbę na harcerza; przygotowują się do złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego. Na zbiórkach uczymy się pląsów i piosenek harcerskich, poznajemy historię ZHP, Prawo Harcerskie, symbole harcerskie, ćwiczymy musztrę.

 

            „Biszkopty” zdobywają sprawności, niektóre z zadań są realizowane na zbiórkach. Między innymi zadania z zakresu sprawności kulinarnej cieszą się niezwykłym zainteresowaniem i budzą wspaniałe emocje, a niewątpliwie też pobudzają zmysł węchu i smaku, co daje się poznać w całej szkole, gdy woń miłego zapachu ściąga uczniów niezrzeszonych w harcerstwie.

            W tym klimacie poznawaliśmy artykuły spożywcze po zapachu i smaku, robiliśmy sok z marchwi i jabłek, kolorowe zdrowe kanapki, a na ostatniej zbiórce, z okazji Dnia Baby (czytaj: Dnia Kobiet) piekliśmy babeczki. Udały się znakomicie i choć ich było 48, to zniknęły w błyskawicznym tempie.

Wkrótce odbędzie się „samarytanka” – zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Będziemy też kontynuować przygotowania do przeglądu piosenki harcerskiej.

                                                                                                          dh Justyna Michta