VII DH im. Aleksandra Kamińskiego „Kamyka”

https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Kami%C5%84ski

            VII DH im. Kamyka istnieje od września 2016 roku. W tym roku szkolnym zgłosili się nowi uczniowie, którzy wyrazili chęć dołączenia do organizacji ZHP. Mimo wielu różnych zajęć, zdecydowali się na kolejny obowiązek (bo przynależność do harcerstwa to nie tylko zabawa i przyjemność, ale praca, odpowiedzialność i właśnie – obowiązek).

            Nasza drużyna liczy obecnie 14 uczniów – harcerzy i biszkoptów. Uczęszczają oni do klasy 5a i 5b. Zbiórki harcerskie odbywają się we wtorki w godz. 14.00-15.00

            Pewnego rodzaju inauguracją naszego roku harcerskiego był Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Dzwoniec 2017”, podczas którego nasza drużyna zaprezentowała 2 piosenki: „Bieszczadzki trakt” oraz „Dym z jałowca”.

Śpiewaliśmy piosenki, bawiliśmy się z innymi harcerzami, były pląsy, belgijka, a na koniec krąg i iskierka. Wszystkim się bardzo podobało.

            W najbliższym czasie odbędzie się „próba biszkopta”. Biszkoptem nazywany jest tradycyjnie w wielu środowiskach harcerz bez stopnia, choć nie jest to nazwa oficjalna. Przyjmowanie nowych członków w poczet harcerek i harcerzy jest związane ze swoistym obrzędem. Jego centralnym punktem jest złożenie przyrzeczenia harcerskiego. Zanim do tego jednak dojdzie, harcerze organizują dla nowicjuszy niełatwą grę, w trakcie której trzeba wykazać się cechami niezbędnymi dla każdego harcerza.

                                                                                                                                 Czuwaj!

                                                                                                                      dh Justyna Michta