58 Zlot Młodzieży Palmiry

27 października 2018 ( sobota) dwudziestoosobowa grupa harcerzy i uczniów ze Szkoły w Bożej Woli z trzema instruktorami: Justyna Michta, Piotrem Kamińskim i Anną Sakowską wzięła udział w pieszym rajdzie Palmiry na trasie Laski – Pociecha – Palmiry.

Rajd organizowany był przez Zarząd Główny PTTK, uczestniczyli młodzi ludzie z całej Polski. Celem Zlotu było uczczenie 100 – lecia Niepodległości Państwa Polskiego poprzez hołd pamięci poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej, a szczególnie ofiar pochowanych na cmentarzu w Palmirach, uczenie szacunku dla dokonań przodków.

Trasa liczyła 9 km, po drodze zwiedziliśmy cmentarz wojenny w Laskach, Zakład dla dzieci niewidomych i ociemniałych w Laskach oraz cmentarz przy zakładzie. Szliśmy niebieskim i zielonym szlakiem aż do Pomnika Jerzyków. Tam zapaliliśmy znicze. Następnie poszliśmy na polanę we wsi Pociecha. Tam była przepyszna grochówka i odpoczynek, wspólne tańce i śpiewy.

Koszty dowozu i przywozu uczestników na Rajd w całości pokryło Sołectwo w Bramkach. Serdecznie dziękujemy.

hm Anna Sakowska