Harcerska Msza Święta

W niedzielę 25 lutego 2018r o godz. 12.00 w kościele p/w o. M. M. Kolbe w Bramkach miała miejsce uroczysta Harcerska Msza Święta w intencji środowiska harcerzy i zuchów z Bożej Woli. Uczestniczyli w niej: zuchy z I Gromady Zuchowej, harcerze z I DH im. Zośki i II DH im. Rudego ze swoimi proporcami, VII DH im. Kamyka, drużynowi dh Justyna Michta, dh Piotr Kamiński, dh pwd Elżbieta Sakowska, dh pwd Adrian Iwaniuk, dh hm Anna Sakowska oraz zaproszeni goście: p. dyrektor i wicedyrektor naszej szkoły: p. Danuta Świerczyńska, p. Barbara Gosk, komendantki hufca Błonie dh Monika Psujek i Katarzyna Cackowska, a także rodzice, dziadkowie, przyjaciele i koledzy.
Podczas Mszy druh Adrian Iwaniuk złożył Zobowiązanie Instruktorskie, otrzymał złotą instruktorską lilijkę i od tej pory jest pełnoprawnym instruktorem harcerskim. Druh Adrian przeszedł całą drogę harcerską – od harcerza młodszego, po zastępowego, przybocznego, drużynowego.
Po nabożeństwie zuchy, harcerze i goście przeszli do kaplicy Oratorium, gdzie na świeżo upieczonego instruktora kolejne niespodzianki: przepiękny tort ze złotą lilijką, pamiątkowy scyzoryk z okolicznościową grawerką.
Była to piękna uroczystość. Mamy nadzieję, że zapoczątkowała tradycję dla kolejnych pracowitych i ambitnych harcerzy.
Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Hm Anna Sakowska