„Orły i sokoły” z klasy 5a udały się 19 października na wycieczkę do stolicy. Z samego rana zawitaliśmy w Złotych Tarasach. W Multikinie obejrzeliśmy zabawny a jednocześnie mądry film „Emotki”.

Następnie przyszedł czas na lekcję. Zajęcia edukacyjne odbyły się w znanym już skądinąd Przystanku Historia. Dzięki ciekawemu scenariuszowi zajęć i wykorzystaniu gry „Znaj Znak” lekcja upłynęła bardzo szybko (choć trwała ponad 60 minut) i wzbogaciła nasz zasób wiedzy historycznej oraz sprawiła wiele uciechy. Jak wiadomo każda dobra gra budzi pozytywne emocje; tak było i w tym przypadku.

Zadowolenie uczniów było tym większe, że otrzymali w prezencie egzemplarz gry „Znaj Znak”. Szczęśliwi i wcale niezmęczeni wrócili do domu ok. 14.30.

To był udany wyjazd.

 

Rok szkolny 2017/2018

Do klasy 5a uczęszcza 14 uczniów: 7 dziewcząt i 7 chłopców. Dzieci w tajnym głosowaniu wybrały na gospodarza klasy Łukasza Wierzbickiego. Zastępcą została Ola Jancik, a skarbnikiem – Kamila Szczepańska.

Naszą salą jest klasa nr 10, którą dzielimy z 5b oraz z 3b.

Klasa 5a jest bardzo aktywna. Poza lekcjami obowiązkowymi uczniowie chodzą na lekcje tańca, dodatkowe lekcje angielskiego, treningi Krav maga; uczą się w szkole muzycznej, należą do klubów piłkarskich, organizacji ZHP. Wiele osób zgłosiło się do udziału w unijnym projekcie sportowym, co pociąga za sobą uczestnictwo w kolejnych zajęciach dodatkowych. Na szczęście są też wyjazdy na basen, które niejednemu poprawiają humor.

W najbliższym czasie (19 X) organizujemy wycieczkę do Warszawy (kino oraz zajęcia w IPN – Przystanek Historia).

                                                                                  wychowawczyni Justyna Michta