Wycieczka do Warszawy

W dniu 23 marca bieżącego roku klasy I gimnazjum i VI pod opieką pani Anety Krasińskiej, Agaty Mroczkowskiej i pana Piotra Kamińskiego udała się na wycieczkę do Warszawy.
Celem wycieczki był udział w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym.

Klasa I gimnazjum wzięła udział w lekcji pt. Artyści końca XIX wieku. Pani przewodnik skupiła się na artystach polskich: Jacku Malczewskim, Józefie Mehofferze, Stanisławie Wyspiańskim, Oldze Boznańskiej i Witoldzie Wojtkiewiczu.

Pani przewodniczka przybliżyła uczniom epokę w której przyszło tworzyć wymienionym artystom, opowiadała o ich życiu prywatnym ale przede wszystkim zapoznała uczniów z twórczością: malarstwem, rzeźbą, grafiką, witrażami.

Klasa VI wzięła udział w lekcji pt. Muzealne przeboje. Uczniowie obejrzeli największe dzieła jakie znajdują się w Muzeum Narodowym, poznali ich historię oraz twórców. Uczniowie brali czynny udział w lekcjach. Bardzo spodobała się im ta forma zajęć.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Żydów Polskich POLIN, gdzie uczniowie pod opieką nauczycieli zwiedzali wystawę stałą. Jednym z najciekawszych elementów wystawy okazała się dla uczniów drukarnia gdzie mogli samodzielnie wydrukować interesujące ich dokumenty.

Wycieczkę zorganizowała pani Agata Mroczkowska.

 

kieszek 313

 

kieszek 318