Wycieczka do Kolorado i Kina

Dnia 2.XII.2015r. wszyscy uczniowie z klas: IA, IB, II, III SP pod opieką p. Katarzyny Łażewskiej, p. Grażyny Jodłowskiej, p. Małgorzaty Jankowskiej, p. Pauliny Mateusiak, p. Agaty Mroczkowskiej, p. Elżbiety Sakowskiej  byli na wycieczce w Warszawie. W programie była zabawa w KOLORADO
i oglądanie filmu pt. „Dobry dinozaur”.

O godz. 7.30, zaraz po zbiórce z opiekunami, wyruszyliśmy autokarami sprzed Zespołu Szkół w Bożej Woli do Warszawy. Celem wycieczki było rozwijanie  i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni, kształcenie umiejętności samodzielnej analizy i interpretacji dzieła filmowego, a także integracja dzieci z klas I – III. Po około godzinie drogi dotarliśmy na miejsce. Jeszcze w przeddzień wycieczki dzieci zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w Centrum Zabaw, kinie i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.

O godz. 08.55 przybyliśmy do Warszawy gdzie z parkingu wszyscy udaliśmy się do upragnionej sali zabaw. Miłe wrażenie zrobiła na nas pani, która przywitała naszą grupę i oznajmiła o umowach i zasadach jakie panują podczas owego pobytu w sali zabaw. Następnie czym prędzej udaliśmy się do pomieszczeń, gdzie po zdjęciu wierzchniej odzieży i obuwia ruszyliśmy do zabawek, które już na nas czekały. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów
z piłeczkami. Wysoka zjeżdżalnia znajdowała się na samym szczycie konstrukcji i nie brakowało dzielnych i odważnych aby ją pokonać. Dzieciaki
z wielką chęcią znajdowały sobie zajęcie korzystając także z mini pojazdów, dmuchanych skakańców, armatek na piłeczki. Każdy kto poczuł zmęczenie mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha w którym można było odpocząć.

W czasie dwu godzinnego pobytu spędzonego na aktywnych zabawach ruchowych każdy z nas spalił mnóstwo kalorii, ale by nabrać sił na nowo postanowiliśmy zapełnić brzuszki smacznymi przekąskami przygotowanymi przez rodziców. Każdy zaspokoił pragnienie i zjadł co nieco w części Centrum Zabaw do tego przeznaczonej.

Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym i bajkowym miejscem.

Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wsiedliśmy do autobusu, który zawiózł nas do CINEMA CITY BEMOWO na film pt. „Dobry dinozaur”. Razem
z głównym bohaterem, Arlo, przeżyliśmy wiele przygód. Byliśmy świadkami zawarcia znajomości z małym człowieczkiem, Bąblem. Nauczyliśmy się razem
z nimi czegoś o strachu, który jest w tym filmie motywem przewodnim, kształtującym życiową przemianę Arlo.

Po seansie filmowym wróciliśmy do Bożej Woli. Podczas drogi powrotnej na każdej twarzy nie było widać zmęczenia, a uśmiechy i przeżycia towarzyszyły dzieciom przez następny dzień.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ!