Prapremiera z udziałem uczniów naszej szkoły

W czwartek 12 października uczniowie klasy 2 SP wraz z wychowawczynią p. Z. Kosicką zostali zaproszeni do Teatru Lalka na próbę generalną przedstawienia pt.: Król Maciuś Pierwszy. Jest to tak duże wyróżnienie dla młodych widzów, że z ogromną przyjemnością do drugoklasistów dołączyli uczestnicy zajęć teatralnych, którzy od września zgłębiają tajniki pracy na scenie.

Kiedy już wszyscy zasiedli na widowni, pani reżyser powitała publiczność, a później w kilku zdaniach wprowadziła w temat. Wreszcie zgasły światła i rozpoczął się spektakl. Uczniowie siedzieli jak zaczarowani, uważnie śledząc akcję toczącą się na scenie. Był śmiech, gdy aktorzy w oryginalnych strojach to wdrapywali się na wysokie śnieżnobiałe schody ustawione na scenie, to znów z nich zbiegali. Był też strach, gdy nieoczekiwanie bajkowe potwory – strachy pojawiły się wśród publiczności, głośno akcentując niebezpieczeństwo czyhające nocą.

Każda z tych chwil przepełniona była emocjami, które jeszcze na długo pozostaną w świadomości wszystkich uczestników wycieczki.

Aneta Krasińska – opiekun koła teatralnego