Gwiazdkowy prezent dla uczniów kl. 6 i II gim.

Tuż przed Bożym Narodzeniem uczniowie klasy II gimnazjum oraz klasy 6 szkoły podstawowej wraz z wychowawczyniami wybrali się do Teatru Lalka na przedstawienie pt.: Opowieść wigilijna.

Przedstawienie nawiązywało do utworu K. Dickensa pod tym samym tytułem, a że gimnazjaliści właśnie skończyli omawiać tę lekturę na lekcjach języka polskiego, mogli dokonać porównania własnych wyobrażeń o bohaterach z tymi prezentowanymi na scenie. Szybko dostrzegli mnóstwo różnic między tekstem oryginalnym a widowiskiem scenicznym.

Obok aktorów wcielających się w poszczególne role występowały marionetki, które wzbogacały spektakl.

Aktorzy w oryginalny sposób wnieśli na scenę elementy scenografii, używając ich jako szczudeł, na których się poruszali. Scenografia co i rusz zmieniała się. Ważną rolę odegrała też nastrojowa muzyka i śpiew aktorów.

Spektakl wzbudził zainteresowanie publiczności, dlatego trudno było wszystkim uwierzyć, że dobiegł końca. Zapewne artyści nie mieli pojęcia, że już za kilka godzin uczniowie klasy II gim. sami wcielą się w role i odegrają własną wersję Opowieści wigilijnej.

Aneta Krasińska