WIOSNA I ŚMIECH, CZYLI DOBRA ZABAWA GWARANTOWANA

W tym roku wiosna w naszej szkole powitana została głośnymi salwami śmiechu, okrzykami radości i wiwatami, a wszystko za sprawą przedstawienia o Królewnie Śnieżce (Śmieszce).

W czwartkowe południe 21 marca na widowni zasiedli wszyscy uczniowie, zaś na scenie tym razem wystąpili nauczyciele, którzy przez ostatni miesiąc w pocie czoła, z dużym zaangażowaniem i jeszcze większymi emocjami przygotowywali niespodziankę. Wzajemna mobilizacja pedagogów przyniosła efekt w postaci wyjątkowego widowiska, którego wcześniej w naszej szkole nie było.

 Historię królewny Śnieżki wypędzonej przez złą Macochę wszyscy znają, ale zaprezentowana wersja miała przede wszystkim śmieszyć, dlatego wszystkie cechy charakterystyczne postaci zostały przerysowane i dodatkowo okraszone żartobliwymi tekstami, a nawet tańcem. Jak to zwykle w baśniach bywa wszystko dobrze się skończyło, a Książę za sprawą pocałunku zdjął zaklęcie rzucone przez Macochę i wszyscy żyli długo i szczęśliwie.

Finałowa piosenka ze specjalnie napisanym tekstem odsłoniła talenty wokalne oraz taneczne nauczycieli, którzy szybko zapomnieli o tremie i po prostu świetnie się bawili, patrząc na uśmiechnięte twarze publiczności.
Gromkie oklaski uczniów stanową najlepszy dowód na to, że warto było podjąć wyzwanie i pokazać swoje nowe oblicze.

Aneta Krasińska