Relacja z wycieczki do Warszawy

24.10.2019r. klasy 4, 5a i 5b zwiedziły Zamek Królewski w Warszawie. Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „Wizyta u Króla”. Podczas tych zajęć dowiedzieli się kto był ostatnim królem Polski, przeszli przez pomieszczenia, przez które kiedyś przechodzili Posłowie, poznali zwyczaje i etykietę zamkową. Mieli również okazję zobaczyć komnaty królewskie, również kaplicę królewską, a w niej urnę z sercem Tadeusza Kościuszki, dowódcy pierwszego powstania w czasie zaborów. Dzieci widziały również jadalnię, gdzie odbywały się słynne Obiady Czwartkowe .

Po wizycie w Zamku przeszliśmy pod pomnik Małego Powstańca, gdzie zapaliliśmy znicz, na znak naszej pamięci o tych, którzy polegli w walce o wolność naszej Ojczyzny.