ŚLUBOWANIE KLASY I

W dniu 17 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania pierwszaków na uczniów naszej szkoły, połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Tak było i tym razem.

Do tej ważnej uroczystości pierwszaki przygotowywały się od pierwszych dni września. Poznawali swoje prawa i obowiązki, zapoznali się z zasadami zachowania panującymi w klasie i w szkole.

O godz. 17.00 w sali gimnastycznej, zgromadzili się: Pani Dyrektor – Danuta Świerczyńska, Pani v-ce Dyrektor – Barbara Gosk, Pan Wójt Gminy Baranów – Andrzej Kolek, rodzice, zaproszeni goście oraz pierwszoklasiści w strojach galowych i granatowych biretach na głowie. Wszystkich zgromadzonych przywitała Pani Dyrektor, a następnie uczennica klasy IV – Alicja Pietrzak zapewniła młodsze koleżanki i kolegów, że zawsze mogą liczyć na pomoc ze strony starszych uczniów i że w szkole jest naprawdę fajnie.

Pierwszoklasiści przedstawili przygotowany pod kierunkiem swojej wychowawczyni, Małgorzaty Jankowskiej, program artystyczny i złożyli Uroczyste Ślubowanie. Każdy uczeń ślubował, być dobrym uczniem, szanować swoją szkołę, nauczycieli, rodziców i Ojczyznę. Wreszcie nastąpił kulminacyjny moment Pasowania na ucznia. Każdy pierwszak został pasowany przez Panią Dyrektor – wielkim ołówkiem, na ucznia i otrzymał pamiątkowy dyplom oraz legitymację szkolną.

Dzień Edukacji Narodowej to doskonały moment, by docenić codzienne zaangażowanie nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Uczniowie klasy III podziękowali nauczycielom za trud i okazane serce piękna piosenką.

Ale to jeszcze nie koniec atrakcji w tym dniu. Otóż, uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią – Zofią Kosicką i grupą rodziców, przygotowali dla uczniów klasy I piękne baśniowe przedstawienie, którego przesłaniem było zachęcenie dzieci do sięgania po książki. Na zakończenie uczniowie klasy II wręczyli pierwszakom książki z baśniami oraz zakładki.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie za trud przygotowania i za upominki.

Pierwszaki otrzymały też prezent od Pana Wójta – Andrzeja Kolka, który ufundował im fantastyczne dwie godziny szaleństwa w Sali Zabaw „Uśmiechowo” w Błoniu. To świetne miejsce dla dzieci. Jest basen z kolorowymi piłeczkami, zjeżdżalnia, małpi gaj, tor przeszkód, zabawki, kącik maluszka. Dzieci był zachwycone. Dziękujemy Panu Wójtowi za tę formę upominku.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy wielu sukcesów w edukacji szkolnej.

                                                                                                          Wychowawczyni klasy I

                                                                                                         Małgorzata Jankowska