Okiełznana ortografia!

            14 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez firmę „Moja Szkoła Językowa”. Zadanie polegało na prawidłowym rozwiązaniu testu dotyczącego ortografii w szkole podstawowej. Każdy uczeń pisał test w zakresie swojej kategorii wiekowej. Wiele pytań dotyczyło homonimów, czyli wyrazów, które wymawiamy i słyszymy jednakowo, ale ich pisownia jest różna i zależy od znaczenia, które z kolei jest zrozumiałe tylko w określonym kontekście, np. każe//karze lub chart//hart.

            Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod opieką pani Justyny Michty w ramach zajęć rozwijających umiejętności z języka polskiego.

            Wszyscy osiągnęli bardzo dobre wyniki, niektórym zabrakło do wygranej przysłowiowego punktu. Ale zwycięstwo też mamy w garści. Możemy się pochwalić wysokim wynikiem uczennicy klasy 6a. Julia Bosacka zaznaczyła 90 % trafnych odpowiedzi, tym samym zdobyła WYRÓŻNIENIE i wygrała pieniężny bon do realizacji w Empiku.

            W konkursie udział wzięli: Karolina Mierzejewska, Maja Kowalczyk, Julia Nasiadka, Jakub Szczepański, Janek Wasiota, Natalia Zaborowska, Karolina Przygoda, Amelia Kubiak, Ola Gąsińska, Julia Figurska, Ola Jancik, Franek Mielczarek, Dominik Bik. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz małe co nieco.

            Tak trzymać, młodzieży!

                                                                                                                      Justyna Michta