22 kwietnia 2018 roku w kościele w Bramkach dało się usłyszeć pianie koguta. Był to jeden z elementów pierwszego w parafii misterium Męki Pańskiej. Inscenizacja opowiadała
o ostatnich wydarzeniach z życia Jezusa Chrystusa – od wjazdu do Jerozolimy, poprzez ostatnią wieczerzę, modlitwę w Ogrójcu do zaprzedania przez Judasza i śmierci na krzyżu. Zwieńczeniem męki było oczywiście Zmartwychwstanie.
W spektaklu wzięli udział nasi uczniowie – dzieci i młodzież ze szkoły w Bożej Woli oraz uczniowie z innych szkół, nasi absolwenci – licealiści i studenci – razem 43 aktorów. Fenomenem był nie tylko fakt zainteresowania udziałem tak wielu osób, ale i ich obecność na próbach, które odbywały się w soboty. Część strojów została wypożyczona ze szkoły w Bożej Woli, pozostałe (dzięki ofiarności rodziców) były specjalnie zakupione lub uszyte na tę okoliczność. Trzeba przyznać, że wiernie oddawały charakter epoki (choćby strój Piłata lub żołnierzy).

Publiczność podziwiała znakomitą grę młodych aktorów, ich zaangażowanie, wcielenie się w historyczne postaci. Było to wspaniałe przeżycie i fenomenalne doświadczenie. Zmierzyliśmy się z trudną materią i z dumą można stwierdzić, że sprostaliśmy zadaniu.
Scenarzysta i reżyser – Justyna Michta – serdecznie dziękuje wszystkich aktorom oraz ich rodzicom za trud, chęci i zaangażowanie. Tę wspaniałą inicjatywę trzeba powtórzyć w przyszłym roku.
Obsada: narratorzy: Asia Michta, Karolina Przygoda, Anielka Rybak; Julia Bosacka jako Maria Magdalena, Paulina Grodzka jako Maria Salome, Ola Dopierała – żona Piłata, Olek Zołotoćkij – Jezus, Natalia Gosk – jako Maryja, Karolina Surowska – Weronika, Maciej Jakubowicz – Kajfasz, Marcin Pąk – w roli Piłata, Szymon Pąk – asysta Piłata, Basia Lesińska – jako anioł, w postacie apostołów wcielili się: Franek Mielczarek, Bartek Soból, Jakub Mielczarek, Bartek Kucharski, Janek Jakubowicz, Ernest Juszczycki, Filip Juszczycki, Dawid Przygoda, Mateusz Pąk, Dominik Jaszczuk, Wiktoria Pietrzak, Julia Choromańska; żołnierze rzymscy: Kacper Choromański, Jurek Michta, Bartek Pietraszek, Szymon Trochimiuk, Mateusz Pietrzak; w roli Szymona Cyrenejczyka – Dawid Piekarski; kobiety i dziewczynki jerozolimskie: Karolina Kochańska, Ola Kochańska, Rozalia Piotrowska, Emilka Krasuska, Agnieszka Fabjanowska, Karolina Trochimiuk, Kasia Trochimiuk, Weronika Kucharska, Ala Pietrzak, Jagoda Bosacka, Kasia Grodzka, Maja Juszczycka.

Gratuluję Wam występu                                                        Justyna Michta