Lubimy teatr

Podczas ferii zimowych grupa chętnych dzieci pod opieką pani Justyny Michty wystawiła przedstawienie nawiązujące do betlejemskich wydarzeń z początku naszej ery. Sceny biblijne przeplatały się ze scenami współczesnymi. Taki splot wydarzeń dawał do zrozumienia, że Pan Jezus przychodzi do każdego z nas i możemy Go znaleźć w drugim człowieku. Komiczna kłótnia kota i psa symbolizowała spory między ludźmi, a zwątpienie świętego Józefa pokazało, że on też był zwykłym człowiekiem; tym samym „każdy może świętym być”.

Pierwsza odsłona odbyła się w Domu Kultury w Bramkach podczas corocznie organizowanego – przez Stowarzyszenie Wspólny Cel – rodzinnego kolędowania. Na spotkanie przybyło ponad 150 osób, w tym władze gminy Błonie, zaproszeni mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bramkach, sołtysi, radni, mieszkańcy okolicznych miejscowości. Dzięki wsparciu Centrum Kultury w Błoniu przygotowano nagłośnienie oraz sprzęt do wyświetlania tekstów kolęd. Po przedstawieniu odbył się krótki koncert
w wykonaniu uczniów z naszej szkoły oraz innych placówek. Wystąpiła m. in. Nikola Jowik
z klasy 2 i zagrała 3 kolędy na keyboardzie. Pokaz swych umiejętności dała też Matylda Łukasik-Mucha z klasy 3, która również uczy się gry na pianinie. Inny instrument zaprezentowała Asia Michta z 7 klasy, grając utwory na saxhornie.

Druga odsłona miała miejsce w kaplicy przykościelnej z okazji Dnia Chorych. Dzieci jeszcze lepiej zagrały swoje role. Świetnie się czuły na scenie i znakomicie się bawiły. Rodzice stanęli na wysokości zadania, przygotowując wspaniałe stroje i dbając o każdy detal. Niektórzy uczniowie odegrali podwójne role, zastępując nieobecnych aktorów. Muzykę wzbogaciła gra na klarnetach w wykonaniu Karoliny Trochimiuk i Julii Bosackiej.

Oto wszyscy aktorzy: Julia Choromańska, Kacper Choromański, Ania Getter, Wiktoria Pietrzak, Mateusz Pietrzak, Ala Pietrzak, Franek Mielczarek, Karolina Mielczarek, Natalia Mielczarek, Basia Lesińska, Dominik Lesiński, Emilka Krasuska, Monika Niedziela, Matylda Łukasik-Mucha, Jagoda Bosacka, Julia Bosacka, Karolina Trochimiuk, Kasia Trochimiuk, Szymon Kubicki, Błażej Gumiński, Weronika Gumińska, Jaś Jakubowicz, Natalia Mielko, Karolina Przygoda, Amelia Kubiak, Małgosia Michalak.

Po naszym występie harcerze uprzyjemnili czas śpiewem piosenek harcerskich, biesiadnych i rozrywkowych, co było miłym akcentem w tym czasie karnawału.

Warto obejrzeć zdjęcia, które oddają atmosferę tamtych chwil, „bo to, co nas jednoczy, czego nam potrzeba, to, co nas nie dzieli, jest na wagę nieba”.

Justyna Michta