Kubuś Puchatek i przyjaciele na drodze

Pierwszego dnia marca gimnazjaliści zaprezentowali przed najmłodszymi uczniami naszej szkoły przedstawienie, w którym Kubuś Puchatek i jego przyjaciele przypomnieli o przestrzeganiu zasad na drodze.

W roli tytułowego bohatera wystąpił Kuba Konior, któremu udało się nawiązać nić porozumienia z publicznością. Nic dziwnego, że na koniec wszyscy kwapili się do tego, by „przybić z nim piątkę”. Postać flegmatycznego Kłapouszka świetnie odegrał Krzysiek Deliś, zaś towarzyszącym mu szalonym Tygryskiem była brykająca po scenie Ola Nasalska. W rolę strachliwego Prosiaczka doskonale wcieliła się Martyna Zambrzycka, zaś Króliczkiem była Maja Wołowczyk, która swym uśmiechem sprawiła, że ta postać bardzo się spodobała dzieciom. Jako Policjantka wystąpiła Klaudia Szymańczak, robiąc furorę swoimi odblaskowymi okularami, zaś pouczającą przemowę o znakach drogowych wygłosił Adam Więckowski. Na końcu pojawił się Krzyś – w tej roli – Mikołaj Świątkowski, który przekonywał publiczność do tego, że zawsze należy pamiętać o bezpieczeństwie na drodze. Rolę kierowcy z ogromnym zaangażowaniem odegrała Aniela Potoczna, która zastąpiła nieobecną koleżankę i w ten sposób uratowała cały spektakl.

Przedstawienie zostało przygotowane w ramach zajęć artystycznych, a nastoletni aktorzy przekonali do siebie widownię. Kolorowe stroje i układ choreograficzny do piosenki o światłach podbiły serca publiczności.

ANETA KRASIŃSKA