20 stycznia 2017 roku w Zespole Szkół im. Ks. Jana Twardowskiego odbyło się piękne spotkanie łączące w sobie świętowanie z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz wspólne kolędowanie. Przybyło ok. 50 osób – byli zarówno starsi jak i młodsi, gościliśmy też kilkoro harcerzy z 7. drużyny im. Kamyka z naszej szkoły.

Na początku obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą obyczajów bożonarodzeniowych w Polsce oraz za granicą. Prezentację przygotowała absolwentka szkoły – Natalia Gosk.

Głównym naszym zamysłem była integracja lokalnego społeczeństwa i kultywowanie wielowiekowej tradycji, którą jest wspólne śpiewanie kolęd w okresie Bożego Narodzenia. Ta wspaniała tradycja często schodzi na dalszy plan i przegrywa z nowoczesna technologią, m.in. z nagraniami dostępnymi powszechnie na youtubie. A przecież wspólny, żywy śpiew kolęd zbliża ludzi, uczy, łączy i wprowadza cudowny, świąteczny, miły nastrój.

Każdy mógł się włączyć do śpiewu. Słowa kolęd były wyświetlane na slajdach przygotowanych przez panią Elżbietę Sakowską. Do śpiewu akompaniowała p. Justyna Michta.

 

Pomiędzy kolędami odbywał się quiz dla dzieci. Zabawa polegała na wylosowaniu hasła, które należało pokazać publiczności gestami, czyli w formie kalamburów, a następnie po odgadnięciu przez widownię, wyjaśnić związek danego hasła ze świętami Bożego Narodzenia. Ta rozrywka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych. Poza tym dzieci miały dla siebie kącik plastyczny prowadzony przez kolejną absolwentkę naszej szkoły – Natalię Rybak. W kąciku plastycznym dzieci przygotowywały oryginalne laurki dla babć i dziadków.

Zebrani goście częstowali się herbatą, kawą oraz słodyczami. Podczas spotkania panowała miła, rodzinna, świąteczna atmosfera.

Udało nam się pomyślnie zorganizować to spotkanie dzięki pozytywnemu nastawieniu wszystkich obecnych i zaangażowaniu wielu osób. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Lokalnego „Wspólny Cel” przy znaczącej pomocy Szkoły w Bożej Woli.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne podobne mitingi.

                                                                                                          Justyna Michta