Piękna tradycja bożonarodzeniowa skłaniająca nas do zabawy w teatr to jasełka. W tegorocznym szkolnym przedstawieniu wzięło udział ponad 30 uczniów – z klasy IVa, IVb szkoły podstawowej, IIa i II b gimnazjum. Uczniów przygotowała p. Justyna Michta.

Znaczący wkład w piękny występ mieli rodzice uczniów, którzy w dużej mierze zadbali o kostiumy aktorów. Skorzystaliśmy też ze szkolnej garderoby.

Dzięki uprzejmości pani dyrektor i nauczycieli część prób odbywała się podczas zajęć szkolnych, ale koniecznością było również uczestnictwo w próbach poza lekcjami szkolnymi, co świadczy o zaangażowaniu uczniów.

Występ odbył się w trzech odsłonach. Prapremiera odbyła się 19 grudnia 2016 roku podczas harcerskiej wigilii. Przedstawienie obejrzeli nie tylko zuchy i harcerze z naszych gromad i drużyn, ale i licznie zebrani rodzice.

Premiera miała miejsce 22 grudnia : I odsłona dla uczniów; II odsłona dla rodziców.

Pokonaliśmy tremę, a uwaga i koncentracja publiczności oraz gromkie brawa mogą tylko być dowodem na udany spektakl. Uroku i rangi przedstawieniu dodał występ zespołu dętego, w skład którego weszli uczniowie naszej szkoły: Anielka Kirszling, Hubert Świątkowski, Antosia Wojtczuk, Patrycja Tomaszkiewicz i Wiktoria Wojtysiak. Mogliśmy wysłuchać wykonania instrumentalnego kolęd naprawdę na wysokim poziomie.

Taki sukces cieszy i napawa optymizmem. Jest z kim pracować i dla kogo występować.

Obsada:

Maryja – Ola Dziubak

św. Józef – Mikołaj Łykowski

Aniołowie: Julia Bosacka, Karina Franczuk, Karolina Przygoda, Natalia Zaborowska, Martyna Bożęcka, Karolina Styczyńska, Aneta Piasek, Ania Łuczak, Amelka Kubiak, Julia Figurska, Paulina Piwowarska

Baca – Piotr Tański

Pasterze – Jakub Wiśniewski, Olek Rak, Łukasz Wierzbicki,

Diabły – Marysia Kępka, Rozalka Piotrowska, Franek Kirszling, Agnieszka Fabjanowska, Jagoda Kober, Wiktor Cieślak

Narratorzy – Ola Jancik, Aniela Rybak, Franek Mielczarek

Herod – Olek Zołotoćki,

Herodowa – Kasia Klonowska,

Dworzanie – Maciek Michalak, Karol Łuczak

Królowie – Jakub Olędzki, Jakub Błoński, Krzysztof Ogonowski

Mędrzec – Szymon Pliszka

Śmierć – Kacper Walaszek

Statyści – uczennice z klasy VI

Asystenci do spraw dźwiękowych i kostiumowych oraz innych: Julia Zawadzka, Adrian Bancerek, Grzesiek Witan.

Pani Michta dziękuje wszystkim uczniom za udział i piękny występ. Przeprasza za podniesiony czasem głos ( ale tak trzeba) i zachęca do dalszych wspólnych dzieł.