Jasełka w naszym kościele

22 stycznia 2017 roku po Mszy św. 12.00 dzieci i młodzież z naszej szkoły, nasi absolwenci oraz kilkoro dzieci i młodzieży spoza naszej szkoły wystawili w kościele jasełka.

W przedstawieniu wzięło udział 30 aktorów, którzy reprezentują znaczną część naszego młodego społeczeństwa: od przedszkola poprzez szkołę podstawową, gimnazjum, szkołę średnią do studiów. Warto zaznaczyć, że grupa aktorska przygotowywała się w swoim wolnym czasie – w soboty, co świadczy o niezwykłym zaangażowaniu i chęci działania w swoim społeczeństwie lokalnym.

Obsada była bardzo bogata, znalazły się w niej prawie wszystkie istotne postacie jasełkowe. Trzeba podkreślić udział naszych absolwentów, dziś uczniów szkół średnich i uczelni wyższych: Maryję znakomicie zagrała nasza absolwentka – Natalia Gosk; św. Józefa – również nasz absolwent – Dominik Jaszczuk; w postać Archanioła Gabryjela wcieliła się Aleksandra Dopierała, a rolę żebraka odegrał Adrian Iwaniuk, znany w szkole- druh Adrian. W roli bacy mającego pieczę nad owieczkami i małymi pastuszkami zobaczyliśmy Macieja Jakubowicza, który w kościelnych jasełkach występuje odkąd je przygotowujemy. Rolę dworzanina Heroda otrzymał nasz absolwent – Dawid Piekarski.

Znaczną część aktorów stanowili uczniowie naszej szkoły podstawowej, którzy wykazują się niezwykłą aktywnością. Dla niektórych z nich jasełka kościelne były kolejnymi w tym roku – po jasełkach szkolnych. Wśród bohaterów nie zabrakło pastuszków ( Jurek Michta, Weronika Kucharska, Karolina Trochimiuk), Heroda – Paulina Grodzka, diabła – Julia Choromańska, śmierci – Joanna Michta, aniołków (Iza Strzeszewska, Ola Kochańska, Monika Niedziela, Kasia Grodzka), narratora – Agnieszka Fabjanowska. Pojawiły się też nowe postacie – zamiast królów przyszły królowe (Basia Lesińska, Ala Pietrzak, Jagoda Bosacka), były też modne dziewczyny (Rozalia Piotrowska i Karolina Kochańska) biznesmeni (Jaś Jakubowicz i Kacper Choromański), raperki (Wiktoria Pietrzak, Antosia Wojtczuk, Julia Choromańska), pani nauczycielka – Julia Bosacka i żebrak – Adrian Iwaniuk.

Występ wzbogaciła muzyka w wykonaniu: Oli Kołkowskiej, Kasi Kołkowskiej, Huberta Świątkowskiego, Karoliny Trochimiuk i Adriana Iwaniuka.

Wszyscy pięknie wystąpili. Wykazali się wspaniałą grą aktorską i talentem. To niezwykle pokrzepiające, że tak duża grupa chciała popracować, pobawić się w teatr
i bezinteresownie wystawić ciekawą sztukę.

Wielkie ukłony należą się rodzicom, którzy w dobrym kierunku wychowują swoje pociechy i pomagają im się rozwijać i ciekawie żyć. Pani Justyna Michta dziękuje aktorom
i rodzicom za zaangażowanie a publiczności za gorące owacje.