W czwartek 14.XII.2017r. z bożenarodzeniowym przesłaniem, dla rodziców, babć, dziadków i młodszego rodzeństwa, wystąpili uczniowie klasy III b, prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem,  przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały trzy tygodnie,

uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, tym bardziej, że poza nauką tekstu, dzieci uczyły się też śpiewać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem p. Grażyny Jodłowskiej. Podkład muzyczny do kolęd wykonywała jedna z mam, p. Halina Gut z jedną z uczennic, która grała na skrzypcach i flecie. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem, podbiły serca publiczności.
Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia. Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Ich treścią była historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. Teksty jasełkowe były wielokrotnie przerabiane, gdyż zawierały wątki odwołujące się do aktualnych wydarzeń. Zgodnie z wielowiekową tradycją dzieci przygotowały piękne misterium bożonarodzeniowe ukazujące wydarzenia z Betlejem.  
Na zakończenie Jedna z uczennic złożyła wszystkim obecnym na sali życzenia świąteczno-noworoczne recytując wiersz W. Melzacki- „Wesołych Świąt”:

Wesołych Świąt!

Bez zmartwień,

z barszczem, z grzybami, z karpiem

z gościem, co niesie szczęście!

Czeka nań przecież miejsce.

Wesołych Świąt!

A w Święta

Niech się snuje kolęda.

I gałązki świerkowe

Niech Wam pachną na zdrowie.

Wesołych Świąt!

A z Gwiazdką pod

świeczek łuną jasną

życzcie sobie- najwięcej:

zwykłego, ludzkiego szczęścia.