Harcerska Msza Święta

24 lutego 2019 r o godz.12.00 w kościele p/w św. M. M. Kolbe w Bramkach odbyła się uroczysta Harcerska Msza Święta sprawowana w intencji zuchów, harcerzy i instruktorów z drużyn i gromad działających przy Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Bożej Woli. W mszy uczestniczyły zuchy, harcerze, instruktorzy z Bożej Woli oraz ich rodzice.

   Msza święta rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem proporców i odśpiewaniem Hymnu Harcerskiego. Harcerze i zuchy prowadzili Modlitwę Powszechną, zanieśli ofiary do Ołtarza: krzyż harcerski, jako symbol najwyższych ideałów, chustę harcerską, jako znak wspólnoty, serce – symbol gotowości do przyjaźni i braterstwa, chleb, wodę i wino – źródła jedności rodziny harcerskiej.

Po Eucharystii miało miejsce uroczyste Przyrzeczenie Harcerskie dla harcerzy z VII DH im. Kamyka, II DH im. Rudego prowadzonych przez dh Justynę Michta i dh Piotra Kamińskiego oraz Obietnica Zuchowa dla zuchów z gromady zuchowej „Jeżyki” prowadzonej przez druhnę pwd Elę Sakowską. Obrzęd Przyrzeczenia i Obietnicę prowadził i przyjął komendant Szczepu Granica druh pwd Adrian Iwaniuk, a harcerze zaśpiewali piosenkę „Harcerskie ideały”.

   Msza święta zakończyła się obrzędową „Modlitwą Harcerską” i wyprowadzeniem proporców.  

  

hm Anna Sakowska