Etap powiatowy konkursu „25 lat Straży Pożarnej – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” rozstrzygnięty!

W dniu 25 maja bieżącego roku odbyło się rozdanie nagród w konkursie plastycznym pt: „25 lat Straży Pożarnej – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Uczennica naszej szkoły Karolina Przygoda z klasy 4b zdobyła pierwsze miejsce w kategorii klas IV –VI szkoły podstawowej. Na uroczyste rozdanie nagród zostały zaproszone jeszcze dwie uczennice z tej samej klasy: Rozalia Piotrowska i Amelia Kubiak wraz z opiekunem panią Agatą Mroczkowską.

Uroczystość miała bardzo podniosły charakter gdyż w tym dniu obchodzono Dzień Strażaka. Odbył się więc uroczysty apel, na maszt wciągnięto flagę państwową podczas grania hymnu. W uroczystości wzięły udział władze powiatu, starosta pan Marek Wierzbicki, pan wicestarosta Zbigniew Kajak, burmistrz pan Grzegorz Benedykciński oraz gminy pan Andrzej Kolek, a także ks. Kapelan straży pożarnej.

Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek. Wszyscy uczestnicy uroczystości dostali dyplomy i upominki. Praca Karoliny Przygody została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego. Będziemy z niecierpliwością oczekiwać na rot rzygnięcie tego etapu.

Po powrocie do szkoły otrzymaliśmy gratulacje od Pani dyrektor Danuty Świerczyńskiej.

Agata Mroczkowska