Konkurs Recytatorski w Stawisku

            08 maja wzięliśmy udział w XVIII edycji Konkursu Recytatorskiego im. Jarosława Iwaszkiewicza. Konkurs zorganizowało Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku pod patronatem Starosty Powiatu Grodziskiego Marka Wieżbickiego.
            Recytowane wiersze o tematyce patriotycznej i wolnościowej wpisywały się w tegoroczne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
            Na konkurs zgłosiło się ponad 100 osób. Przybyli uczniowie z Podkowy Leśnej, Brwinowa, Milanówka, Książenic, Warszawy, Kampinosu oraz 5 uczennic z Bożej Woli: Natalia Zaborowska, Joanna Michta, Aleksandra Dziubak, Katarzyna Klonowska oraz Aniela Potoczna. Dziewczęta przygotowywały się pod okiem swoich polonistek: p. Anety Krasińskiej, p. Justyny Michty oraz p. Wiesławy Denisiewicz. Z racji ogromnego zainteresowania konkursem przesłuchania rozłożone były na 2 dni: 08 maja recytowali uczniowie klas 4-7, 10 maja to dzień przesłuchań gimnazjalistów i licealistów.
            Występy przebiegały w bardzo miłej atmosferze oraz warunkach współgrających z odbiorem poezji, bo konkurs miał miejsce w dawnej posiadłości Jarosława Iwaszkiewicza, która była nie tylko jego domem, ale także ważnym ośrodkiem życia kulturalnego, miejscem spotkań wielu artystów, zwłaszcza literatów i muzyków. Dzisiaj można zwiedzać Muzeum w Stawisku, do czego serdecznie zachęcamy urzeczone tym miejscem.

            Wyniki konkursu zostaną ogłoszone przez organizatora pod koniec tygodnia.

                                                                                                          Justyna Michta