3.06.2016r odbył się finał IV powiatowego Konkursu kulinarnego organizowanego przez Zespół Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim pod hasłem ”Kto je owoce i warzywa – ten zdrowie wygrywa”. Do konkursu zgłosiło się 26 dwuosobowych zespołów. Do drugiego etapu przeszło tylko 12 zespołów, w tym dwoje uczniów z naszej szkoły: Ołeh Złotockyj i Sandra Pomarańska – uczniowie I gimnazjum. Podczas konkursu było bradzo dużo emocji i wrażeń. Tematem przewodnim konkursu było „zielone warzywo  lub owoc”. Na przygotowanie posiłku każdy zespół miał półtorej godziny. Nasza reprezentacja wykonała „Zieloną niespodziankę” oraz „Zakręconą zieleń”. Oba dania wyglądały i smakowały wyśmienicie. Co prawda w konkursie nasza reprezentacja nie zajęła miejsca na podjum ale miała za to satysfakcję za wzięcie udziału w tak fajnym i świetnie przygotowanym koknursie.