W czwartek 8 marca uczestnicy koła teatralnego zaprosili uczniów klas 1 – 6 oraz przedszkolaki na przedstawienie pt.: „Zwierzęta to nie zabawki”.

Młodzi aktorzy pokazali rodzinę, w której dzieci bardzo pragną dostać jakieś zwierzątko. Pewnego dnia mama (Eliza Krasińska) po rozmowie z tatą (Filip Bogusz) przyniosła do domu małego szczeniaczka. W tę rolę popisowo wcieliła się Matylda Łukasik – Mucha. Dzieci, w tych rolach: Maja Kowalczyk, Julka Nasiadka i Kacper Choromański, początkowo zafascynowane zwierzątkiem z czasem zapominają o obowiązkach związanych z opieką. Wiele czasu poświęcają grom komputerowym. Podziwiają koleżankę (Karolina Mierzejewska) grającą w znaną grę. Pewnego dnia piesek ucieka. Dopiero wtedy dzieci zaczynają rozumieć, jak bardzo go skrzywdziły. Trafiają do schroniska, gdzie spotykają samotne, porzucone zwierzęta. Ich role odegrały: Weronika Gumińska, Oliwia Wolszczak, Martyna Rudzińska, Jagoda Bosacka. Tutaj dzieci znajdują ukochanego Tofika i postanawiają zmienić swoje podejście do zwierząt. Pomaga im w tym opiekunka schroniska (Ola), która opowiada smutną historię porzuconych zwierząt.

Wszyscy aktorzy pięknie oddali emocje i widać było, że czują się jak ryba w wodzie.

Finałowa piosenka „A ja mam psa” porwała publiczność i zachęciła wszystkich do zastanowienia się nad tym, że warto poświęcić czas dla pupila.