WARSZTATY MYDLANE

Dnia 9 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty mydlane dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klas I-III, prowadzone przez firmę „Piana mydlana”.

Zajęcia polegały na samodzielnym wykonaniu przez dzieci kostek kolorowego mydła o różnych zapachach, wzorach i kolorach. Dzieci miały do dyspozycji foremki w kształcie m.in. misia, serduszek, rybek, kwiatu róży oraz kostki prostokątne, w których zatapiały inne mniejsze wzory mydlane z foremek, ziarenka kawy, sól morską z morza martwego, siemię lniane, kwiaty lawendy, kojące płatki owsiane i wiele innych.

Do mydełka były dodawane olejki zapachowe, np: o zapachu truskawki, lodów waniliowych, gumy balonowej, pomarańczy itp. W powietrzu unosił się piękny zapach.

Wykonane przez dzieci prace zostały zapakowane w celofan i przewiązane kolorową wstążeczką. Każde dziecko wyszło z zajęć z pięknym, własnoręcznie zrobionym, pachnącym mydełkiem.

Wszyscy uczestnicy warsztatów zgodnie stwierdzili, że zajęcia bardzo im się podobały
i chcieliby, żeby odbyły się jeszcze raz.

Wychowawczyni klasy II

Małgorzata Jankowska