Konkurs kulinarny

W dniu 8 czerwca uczennice: Amelia Kubiak i Patrycja Niemotko, Joanna Michta i Natalia Pietrzak, Marta Porwisiak i Marika Świątkowska pod opieką pani Agaty Mroczkowskiej i pana Macieja Patera pojechali do Grodziska Mazowieckiego na konkurs kulinarny, zorganizowany przez Sanepid w ramach programu profilaktyki zdrowotnej Trzymaj Formę. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem: „Kto je owoce i warzywa – ten zdrowie wygrywa”.

Jak zwykle konkurs zorganizowany został w Zespole Szkół nr1 w Grodzisku Mazowieckim.

Uczniowie mieli za zadanie własnoręcznie przygotować potrawy, które wcześniej zakwalifikowały się do finału. Uczniowie z Naszej szkoły przygotowali: Jaka faszerowane awokado, Lekką sałaktę pomarańczową, Roladki z tortilli, Dietetyczne ciasto marchewkowe, Pałeczki z warzyw z sosem ziołowym i Fit Brownie.

Z przyjemnością pragnę ogłosić, że wyróżniona została drużyna: Marta Porwisiak i Marika Świątkowska a nagrodę specjalną za zaangażowanie otrzymała Amelka Kubiak i Patrycja Niemotko nasze najmłodsze uczestniczki.

Po ogłoszeniu wyników konkursu odbyła się degustacja przygotowanych dań. Wszystkie wyglądały smakowicie i były przepyszne.

Dla uczniów było to pełna przygód, świetna zabawa. Ich zaangażowanie oraz zdolności kulinarne są godne wszelkich pochwał:)! GRATULUJĘ:)!

Agata Mroczkowska, nauczyciel techniki