Dnia 9 czerwca 2017 r. uczniowie klasy I gimnazjum z pomocą Pani wychowawczyni Anety Krasińskiej przygotowali przedstawienie pt.: „Dziady. Część II” na podstawie utworu Adama Mickiewicza o tym samym tytule.

Dramat ukazywał pogańskie obrzędy, podczas których Guślarze wywołali duchy uwiezione na ziemi i pomogli lub starali się im pomóc dostać się do nieba.

Młodzi aktorzy bardzo się stresowali, ale stanęli na wysokości zadania i z entuzjazmem odegrali swoje role. Doskonale opanowali oryginale teksty pisane wierszem, czym wprawiali w zdumienie zgromadzoną publiczność, która występ nagrodziła oklaskami.

Tego samego dnia o godzinie 18.00 uczniowie wystawali przedstawienie przed swoimi rodzicami. Stres wcale nie był mniejszy, ale wszyscy aktorzy stanęli na wysokości zadania. Rodzicom bardzo się podobało, a artyści otrzymali gromkie brawa.

Po występie na rodziców czekała niespodzianka w postaci poczęstunku z własnoręcznie wykonanymi babeczkami i ciastami przygotowanymi przez dziewczęta z klasy I gimnazjum. Aktorzy od rodziców również otrzymali coś słodkiego, a Pani Anetka, w podziękowaniu za zaangażowanie, otrzymała kwiaty.

Weronika Bykowska, kl. I gimnazjum