^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

Konkursy szkolne

Konkurs Recytatorski w Stawisku

Konkurs Recytatorski w Stawisku

            08 maja wzięliśmy udział w XVIII edycji Konkursu Recytatorskiego im. Jarosława Iwaszkiewicza. Konkurs zorganizowało Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku pod patronatem Starosty Powiatu Grodziskiego Marka Wieżbickiego.
            Recytowane wiersze o tematyce patriotycznej i wolnościowej wpisywały się w tegoroczne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
            Na konkurs zgłosiło się ponad 100 osób. Przybyli uczniowie z Podkowy Leśnej, Brwinowa, Milanówka, Książenic, Warszawy, Kampinosu oraz 5 uczennic z Bożej Woli: Natalia Zaborowska, Joanna Michta, Aleksandra Dziubak, Katarzyna Klonowska oraz Aniela Potoczna. Dziewczęta przygotowywały się pod okiem swoich polonistek: p. Anety Krasińskiej, p. Justyny Michty oraz p. Wiesławy Denisiewicz. Z racji ogromnego zainteresowania konkursem przesłuchania rozłożone były na 2 dni: 08 maja recytowali uczniowie klas 4-7, 10 maja to dzień przesłuchań gimnazjalistów i licealistów.
            Występy przebiegały w bardzo miłej atmosferze oraz warunkach współgrających z odbiorem poezji, bo konkurs miał miejsce w dawnej posiadłości Jarosława Iwaszkiewicza, która była nie tylko jego domem, ale także ważnym ośrodkiem życia kulturalnego, miejscem spotkań wielu artystów, zwłaszcza literatów i muzyków. Dzisiaj można zwiedzać Muzeum w Stawisku, do czego serdecznie zachęcamy urzeczone tym miejscem.

            Wyniki konkursu zostaną ogłoszone przez organizatora pod koniec tygodnia.

                                                                                                          Justyna Michta

Konkurs recytatorski

 Konkurs recytatorski

Dnia 25 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Marii Konopnickiej w Golach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Słowem malowane”. Myślą przewodnią tegorocznego spotkania były „Podróże dalekie i bliskie”. Wszyscy uczestnicy fantastycznie zaprezentowali swoje umiejętności interpretacji i recytacji utworów poetyckich i prozatorskich. A oto zwycięscy:

III miejsce w kat. Kl. 0 – I – Maria Gotowiec

II miejsce w kat. Kl. II – IV – Eliza Krasiński

II miejsce w kat. Kl. II - IV – Wiktoria Jędras

III miejsce w kat. Kl. II - IV – Julia Nasiadka

I miejsce w kat. Kl. II - IV – Patrycja Staniaszek

 

 

Konkurs historyczny

Dnia  23.03.2018r. w Szkole Podstawowejw nr 1 w Grodzisku Mazowieckimvodbyło się rozdanie nagród za wyniki w powiatowym konkursie historycznym. Ucze naszej szkoły Wojciech Miejrzejek z klasy siódmej zajął III miejsce w kategorii Szkoły Podstawowej w Powiecie. Tematem pracy, którę wykonał Wojtek była: wojna polsko - bloszewicka. W konkursie brało udział 40 uczniów z różnych szkół. Serdecznie gratulujemy zajęcia tak wysokiego miejsca.

      20180323 11442920180323 114521

X Konkurs Wielkanocny na Palmę i Stroik

Dnia 19 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kaskach, odbyło się rozstrzygnięcie X Edycji Konkursu Wielkanocnego na Palmę i Stroik 2018. W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły z terenu naszej gminy. Powołana przez organizatora Komisja dokonała ostatecznej oceny dostarczonych na konkurs prac. – Jury w składzie: p. Karolina Kruk-Szymaniak – Inspektor ds. Oświaty w Baranowie, p. Wioletta Mechocka – Przewodniczący Rady Rodziców w Kaskach, p. Anna Nowak – nauczyciel w Szkole Podstawowej w Kaskach,
p. Agnieszka Podbielska – nauczyciel religii w Szkole Podstawowej w Kaskach oraz Członkowie Samorządu Szkolnego: Gabriela Choińska – uczennica kl. III gimn., Olga Kaczmarek – uczennica kl. III gimn.

Z pośród 24 palm i 42 stroików Komisja wybrała te najładniejsze. Podczas oceny zwrócono uwagę na estetykę, staranność i pomysłowość wykonania pracy.

Za STROIKI komisja przyznała następujące miejsca:

Czytaj więcej: X Konkurs Wielkanocny na Palmę i Stroik 

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.