Sto na Sto

Zwiedzanie Wrocławia i okolic

W dniach 28 IX – 02 X uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach językowych Euroweek. W ramach wyjazdu nie omieszkaliśmy zwiedzić wybranych miejsc Dolnego Śląska.
         Jadąc na miejsce docelowe i w drodze powrotnej, zatrzymaliśmy się we Wrocławiu. Po mieście oprowadzał nas przewodnik. Byliśmy też na Panoramie Racławickiej. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można podziwiać relikt XIX-wiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło i elementy kompozycji sprawiające wrażenie efektu 3D przenosi widza w rzeczywistość bitwy stoczonej 4 IV 1794 pod Racławicami. Dzieło upamiętnia tradycje narodowe Insurekcji Kościuszkowskiej i zwycięskiej bitwy, w której zasłynęli słynni kosynierzy.

Kolejnym etapem zwiedzania naszego kraju były dwa niezwykłe miasteczka: Bystrzyca i Kłodzko. Miejsca bardzo stare, ale piękne i urokliwe.

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.